Portfolio manažer Lukáš Brodníček: Navzdory zpomalující světové ekonomice věřím nadále akciím

Rozhovor s portfolio manažerem Fio globálního akciového fondu Lukášem Brodníčkem, který poskytl v rámci konání 6. ročníku České investiční konference. Na konferenci jako jeden z vystupujících představí blíže jeden konkrétní titul z fondu.

Co vás nejvíce v letošním roce na trzích překvapilo?

Vždy dokáže překvapit, jak rychle se mění tržní sentiment. Jak nečekaný byl panický výprodej na akciovém trhu koncem minulého roku, tak překvapil i rychlý návrat zpět směrem k maximům, alespoň v případě amerických indexů. Díky těmto extrémům se však na trhu objevují investiční příležitosti a některé akcie se daly nakoupit na poměrně atraktivních úrovních.

Kde se dnes podle vás nachází nejvíce investičních příležitostí?

Navzdory zpomalující světové ekonomice věřím nadále akciím. Konkrétně společnostem s trvale udržitelnou konkurenční výhodou, stabilně rostoucí ziskovostí, značnou tvorbou free cash flow, vysokým podílem opakujících se (recurring) tržeb a robustní rozvahou bez velkého zadlužení. Vzhledem k ekonomickému vývoji bych doporučoval spíše akcie firem s velkou tržní kapitalizací a pevným postavením na trhu.

Celý rozhovor a bližší informace o konferenci jsou k dispozici na webových stránkách ČIK: www.ceskainvesticnikonference.cz/rozhovory/


Fio investiční společnost, a.s.