Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva

Portfolio manažer David Brzek shrnuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za červen 2020.

Globální akciové trhy navázaly na pozitivní vývoj z předchozího měsíce a v průběhu června mírně rostly. Jedním z nejdiskutovanějších témat zůstává rychlost ekonomického oživení po uvolnění protipandemických opatření. Výkonnosti na US trhu dominují nadále velké technologické společnosti, které dostaly index Nasdaq na nová historická maxima. Na měsíční bázi si Nasdaq polepšil o 6 %, zatímco širší S&P500 si připsal 1,84 %. V Evropě rostl index STOXX 600 o necelá 3 %.

Pražská burza se na nová lokální maxima dostala v úvodu měsíce, když byla výkonnost podporována především oživením ve finančním sektoru. Na měsíční bázi si index připsal 2,51 %. Nejlepší výkonností se prezentovaly akcie ČEZu, které před dividendou posílily o více jak 6 %. Objem obchodů na pražské burze dosáhl 13,7 mld. Kč a oproti předchozím měsícům došlo k mírnému navýšení obchodní aktivity.   

Hodnota kurzu fondu navázala na růsty z předchozích měsíců a v červnu se posunula o 1,95 % výše. Prodeje nových podílových listů společně se zhodnocením majetku fondu posunuly spravovaný objem nad hranici 85 mil. Kč. Za druhé čtvrtletí se fond zhodnotil o více jak 14 % a podařilo se umazat podstatnou část poklesu z problematického úvodu roku.

Kompletní měsíční zprávu najdete zde.


Fio investiční společnost, a.s.