Lukáš Brodníček – E15 & Byznys

Portfolio manažer Fio globálního akciového fondu Lukáš Brodníček představil svůj pohled na vývoj akciových trhů pro ekonomický deník E15.

Přestože koronavirová pandemie zasáhla tvrdě svět i Českou republiku, investoři často pochopili krizi jako příležitost. „Naši klienti využili situaci docela dobře, měli často připravenou hotovost na další investice. V krizi se navíc objevili i úplně noví klienti,“ říká Lukáš Brodníček, portfolio manažer Fio investiční společnosti.

V rozhovoru došlo rovněž na rozbor vlivu centrálních bank na kapitálové trhy a změny jejich chování z posledních let. V článku se čtenáři dozvěděli i například Lukášův pohled na akcie automobilky Tesla či akcie v současnosti velmi populární společnosti Zoom Video Communications, která nabízí dnes tolik potřebné služby spojené s online schůzkami. Součástí rozhovoru bylo i Lukášovo hodnocení, jak by se investoři aktuálně měli na trhu chovat a jaké principy on při řízení fondu používá.

 

Výsledky Fio globálního akciového fondu potvrzují, že principy a styl řízení, které Lukáš v rámci fondu uplatňuje, jsou velmi efektivní. Přes vysoce rozkolísaný vývoj kapitálových trhů a při řadě nejistot, které se v ekonomice vyskytují, se podařilo za prvních devět měsíců letošního roku zhodnotit podílové listy globálního fondu o více jak 8 %. Celosvětový index MSCI World je za srovnatelné období v plusu zhruba 2 %, širší americký index S&P500 zhodnotil o 4 %. Zhodnocení od založení fondu v prosinci 2018 dosahuje téměř 30 %.

Graf vývoje globálního fondu od založení

Graf vývoje globálního fondu od založení

Detailní informace o Fio globálním akciovém fondu naleznete zde.


Fio investiční společnost, a.s.