Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva

Portfolio manažer David Brzek shrnuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za březen 2021.

Pražská burza pokračovala v březnu v růstu a při zohlednění dividend se dostala již do blízkosti lokálních maxim z ledna loňského roku – došlo tak v podstatě k umazání Covid propadu. Index PX v březnu posílil o 3,11 %. Pozitivní vývoj indexu navázal na růsty z předchozího měsíce a za první kvartál posílil index PX o 6,17 %.

Pozitivní výkonnost fondu pokračovala i v průběhu března a kurz se zvýšil o 2,51 %. Od začátku roku se kladná výkonnost vykázala ve všech měsících a zhodnocení za první kvartál dosáhlo 6,62 %. Hodnota majetku fondu se vyvíjela v úvodu roku mírně lépe než index domácí burzy. Obchodní aktivita zahrnovala tentokrát i dílčí prodeje a jelikož všechny nové prostředky nebyly plně uplatněny na trhu, došlo k mírnému poklesu zainvestovanosti pod hranici 90 %. Objem spravovaného majetku se dostal přes úroveň 130 mil. Kč.

Obchodní aktivita byla v průběhu března rozložena na obě strany. Nejvýraznější nákupy se realizovaly u akcií Česká zbrojovka. Zastoupení tohoto titulu se postupně zvyšovalo a již překročilo úroveň 4 %. Navýšení pozice se na lokálních minimech u 135 Kč realizovalo rovněž u Avastu. Mírná redukce pozic byla provedena naopak ve finančním sektoru a zcela vyprodána byla na úrovni 1500 Kč pozice v akciích Pilulka Lékárny.

Kompletní měsíční zprávu neeznete zde.

 


Fio investiční společnost, a.s.