Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva

Portfolio manažer David Brzek shrnuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za duben 2021.

Pražská burza po růstech z předchozích měsíců ubrala na dynamice a index PX (+0,89 %) se konsolidoval kolem hranice 1100 bodů. Při pohybu do strany došlo sice k vylepšení více jak ročních maxim, za vývojem na globálních trzích však náš index nadále citelně zaostává.

Umírněnější výkonnost hodnoty fondu koresponduje s nevýraznou dubnovou výkonností celého pražského trhu. Kurz fondu posílil o 0,78 % a přes mírný pohyb navázal na růstové měsíce z úvodu roku. V letošním roce si fond prozatím připsal zhodnocení o 7,45 %. Objem spravovaných aktiv překročil 136 mil. Kč.

U akcií ČEZu byla snaha nadále udržovat vysoké zastoupení a s přísunem nových prostředků se pozice dokupoval v průběhu měsíce u 563 Kč. Zastoupení titulu je nadále v blízkosti maximální úrovně 20 % a růst titulu o 9 % se na hodnotě majetku podstatně projevil. Brzdou lepší výkonnosti byly tentokrát akcie Stock Spirits (-5,7 %) a Komerční banky (-5 %). Akcie tohoto bankovního domu mají v posledních měsících podstatně slabší výkonnost oproti evropskému bankovnímu sektoru, což je z mého pohledu ne zcela opodstatněné. Pozice se na nižších cenách nadále navyšovala.

Kompletní měsíční zprávu neleznete zde.

 


Fio investiční společnost, a.s.