Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva

Kurz domácího fondu na historických maximech, spravovaný objem přesáhl 150 mil. Kč.

Domácí akciový trh se v květnu částečně vymykal dění na globálních trzích a především díky růstu v druhé polovině měsíce si připsal nejsilnější výkonost v letošním roce. Domácí index PX posílil o 5,7 % a posunul se na nejvyšší hodnoty za posledních 10 let.

Kurz fondu posílil o 5,11 % a jednalo se tak o nejvýraznější růst v letošním roce. Zhodnocení od začátku roku dosáhlo již téměř 13 % a kurz se dostal na své historicky nejvyšší hodnoty. Nadále roste spravovaný objem majetku, který již přesáhl hranici 150 mil. Kč.

V rámci obezřetnějšího přístupu došlo k mírnému poklesu zainvstovanosti, která se snížila k hranici 86 %. Se silným růstem docházelo u vybraných emisí k dílčím realizacím krátkodobých zisků a rovněž nedocházelo k plnému zainvestování nových prostředků. Výrazně pozitivní přínos do zhodnocení měla v předchozím období posílená pozice v Komerční banka (+18 %), kde kurz začal dohánět zaostávání za vývojem evropského finančního sektoru z posledních měsíců. Pozitivní náhled na Českou zbrojovku a posilování zastoupení bylo rovněž dobrou volbou. Kurz se s dokončením akcizice společnosti Colt a silnými výsledky za 1Q dostal na nová historická maxima a v květnu posílil o 16 %.

Kompletní měsíční zprávu naleznete zde.

 


Fio investiční společnost, a.s.