Fio globální akciový fond - měsíční zpráva

Portfolio manažer Lukáš Brodníček komentuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za červenec 2021.

Akciové indexy pokračovaly za podpory hlavních centrálních bank další měsíc v navyšování svých historických maxim. Zatímco v emerging markets již centrální banky zvedají sazby, v hlavních regionech se teprve signalizuje začátek omezování nákupů aktiv. Extrémní dodávky likvidity do finančního systému tak nadále tlačí ceny aktiv nahoru.

NAV fondu v červenci vzrostlo o 2,51 %. Do fondu přiteklo 43 milionů Kč a aktiva pod správou se na konci měsíce dostala na 587 milionů Kč. Okolo 12 % majetku bylo z důvodu napjatých valuací na trhu drženo v hotovosti.

Portfolio jinak zůstalo bez větších změn. V průběhu měsíce se přikupovaly především akcie Taiwan Semiconductors, Alibaba a Booking Holdings. Z jednotlivých pozic se dařilo hlavně akciím evropských firem. Německý Sartorius (+16 %) z oblasti bioprocessingu krátce po prvních červnových nákupech do portfolia reportoval silné výsledky za druhý kvartál a již podruhé letos vylepšil výhled. Stejně tak francouzský Dassault Systemes (+14 %) reportoval výsledky nad očekáváním trhu a vylepšil výhled pro letošní rok

Kompletní měsíční zprávu naleznete zde.

 


Fio investiční společnost, a.s.