Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva

Portfolio manažer David Brzek shrnuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za listopad 2023.
Globální akciové indexy v listopadu rychle smazaly ztráty z předchozích dvou měsíců. Americký index S&P500 posílil o silných 8,9 % a vrátil se na úroveň letošních maxim. Praha neztrácela v předchozích měsících tolik jako globální indexy a tím pádem ani dynamika s aktuálním růstem nebyla tak výrazná. Index PX v listopadu předvedl umírněný růst o 1,7 %, přesto se index zohledňující vyplacené dividendy dokázal dostat na nová letošní maxima. 

Hodnota NAV posílila o 1,41 % a v závěru měsíce se kurz fondu dostal na svá historická maxima. V rámci aktivního řízení se pokračovalo v dílčí rotaci v rámci bankovního sektoru. 

Od založení fondu a prvních reálných nákupů ze dne 7.12.2018 uplynulo již pět let. Majetek ve fondu se postupně rozrostl na hodnotu přes 400 mil. Kč a počet podílníků se přibližuje hranici 5000. Domácí trh má díky své velikosti a počtu emisí specifická omezení a rizika, dosahovaná výkonnost za daný časový horizont však potvrzuje, že pro investory je tento trh nadále atraktivní. Za pět let přinesl fond zhodnocení 46,96 %, což na roční bázi znamená výnos 7,9 %.

Kompletní měsíční zprávu neleznete zde.


Fio investiční společnost, a.s.